Φωτογραφίες εκδήλωσης διαμαρτυρίας

img_1241083659_653_sm.jpg

Newsletter

Εδώ μπορείτε να βρείτε όλα τα Ενημερωτικά Δελτία που έχουν αποσταλεί μέχρι στιγμής και αφορούν στην υπόθεση της Lehman Brothers
Γεια σου, Επισκέπτης
Παρακαλώ Σύνδεση
_GEN_GOTOBOTTOM Απάντηση στο θέμα Favoured: 0
ΘΕΜΑ: Απ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ;
#189
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; 14.02.09 23:39  
ΠΟΥ ΕΝΑΙ ΟΙ ΕΞΑΠΑΝΤΗΘΕΝΤΕΣ ΤΗΣ EUROBANK ΜΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΗΣ LEHMAN BR.; ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ; ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ "ΕΘΝΙΚΗ"; ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ;....
  Το θέμα είναι κλειδωμένο.
#245
FP ()
Προβολή του προφίλ του χρήστη
Απ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; 17.02.09 09:05  
Καλή ερώτηση. Απ' ότι εχω ακούσει με τις άλλες τράπεζες υπάρχουν μόνο κάτι λίγες και μεμονωμένες περιπτώσεις και δεν είναι περιπτώσεις σαν τις δικές μας. Θα ρωτήσω και πάλι. Φαίνεται επίσης ότι οι τράπεζες αυτές δεν πίεσαν επίμονα τούς πελάτες τους να βάλουν χρήματα σε προιόντα της Lehman Brothers καθώς επίσης ότι δεν πρέπει να επαιξαν το "κόλπο του προστατευμένου κεφαλαίου". Απορώ, για να είμαι ειλικρινής πώς παρ όλου που στην περίπτωσή μας υπάρχει και παράβαση για αθέμιτο ανταγωνισμό εις βάρος τους, αφού η Citibank με το γνωστό (απ ότι φαινεται) ψεύτικο και παραπλανητικό επιχείρημα της προστασίας κεφαλαίου, τους απέσπασε μερίδιο αγοράς δηλ. επενδυτικά κεφάλαια που θα μπορούσαν να είχαν επενδυθεί σε άλλου τύπου καθαρά προιόντα στην δική τους τράπεζα, δεν αντιδρούν.

Πάντως αν δεν έχει ήδη βρεθεί κάποια λύση μεταξύ τους, απ ότι φαίνεται δύσκολα οι πελάτες αυτοί θα αποφύγουν την διαδικασία που προσπάθει να σπρώξει η Citibank και όλους εμάς παρ όλου που τους εμπιστευτήκαμε τα χρήματά μας με το επιχείρημα της προστασίας του κεφαλαίου...

Τέλος προτείνω άν δεν εμφανιστεί κανείς θα πρέπει να βγάλουμε απο το site το αντιστοιχο κομμάτι και να αλλάξουμε κάποιους τίτλους για να εστιαστεί η όλη προσπάθεια κατα της Citibank.
  Το θέμα είναι κλειδωμένο.
#254
Απ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; 17.02.09 17:52  
Εχετε λαθος ενημερωση , αν νομιζετε οτι η EUROBANK εχει κανει κατι για τους πελατες της.Οι περιπτωσεις ειναι ομοιες με αυτες της CITIBANK ,και εμεις ειχαμε
<<βεβαιωση>> ασφαλειας του κεφαλαιου. Η παραπλανηση ηταν η ιδια ακριβως.
  Το θέμα είναι κλειδωμένο.
#275
FP ()
Προβολή του προφίλ του χρήστη
Απ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; 18.02.09 11:11  
Αυτό είναι νέο! Πως και δεν εκδηλώσατε ενδιαφέρον να κάνετε προσφυγές? Αν θεωρείτε ότι έχετε δίκαιο (που άν είναι σαν τα δικά μας-έχετε) μήπως πρέπει να κάνετε κάτι άν θέλετε να μην σας "αρπάξουν" το ασφαλισμένο σας κεφάλαιο? Πάντως μέχρι στιγμής φαίνεται ότι δεν έχει αναφερθεί πουθενά οτι καμμια άλλη τράπεζα εκτός απο την Citibank οτι σύρεται στα δικαστήρια. Θα πρότεινα να πάτε με τα αντίγραφα των προιόντων που υπογράψατε να τα δούν κάποιοι νομικοί. Αυτοί θα σας πούν άν έχετε δίκαιο να διαμαρτήρεστε και να σας συμβουλέψουν στο τι μπορείτε να κάνετε. Εμείς πάντως έχουμε ήδη ένα team με αρκετούς αξιόλογους επαγγελματίες που έχουν συγκεκριμένο στόχο και στρατηγηκή και έχουν ήδη δρομολογήσει τις ενέργιές τους. Τα δικηγορικά μας γραφεία και τα στοιχεία τους θα τα βρείτε στο site. Sorry πάντως άν το πρηγούμενο κείμενό μου άφησε να εννοηθεί ότι ίσως αποκατασταθήκατε πλήρως απο την Τράπεζά σας... Απλώς ήταν μιά υπόθεση που πήγασε απο την μέχρι τώρα σιγή σας.
  Το θέμα είναι κλειδωμένο.
#736
ΜΜ ()
Προβολή του προφίλ του χρήστη
Απ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; 18.03.09 05:07  
Σαφώς και υπάρχουν χαμένοι και στη Eurobank η οποία προσπαθεί να διαχειριστεί το θέμα μέσω private banking προσωπικά και να κρατήσει τους τόνους χαμηλούς και τους επενδυτές διαιρεμένους. Υπόσχονται εδώ και τρείς μήνες ότι θα προτείνουν μια τράμπα μέρους των απωλεσθέντων κεφαλαίων σε κάποιο άλλο προίον. Προσωπικά τους ζητώ επανειλημένως έγγραφες απαντήσεις και ενημέρωση αλλά με αγνοούν συστηματικά , έχω μάλιστα διαμαρτυρηθεί και αιτηθεί εγγράφως αλλά τίποτα...μόνο τηλεφωνήματα και παραμύθι. Καταφέρνουν με το τρόπο αυτό να μην δημιουργείται κοινό μέτωπου εναντίον τους όπως στην περίπτωση της Citibank , τα λεφτά μας τα χάσανε με τον ίδιο τρόπο , εγγύηση κεφαλαίου 100% στη λήξη κ.λ.π , πώληση υπό πίεση , επένδυση ενάντια στο επενδυτικό προφίλ κ.ο.κ
Θα παρακαλούσα και εγώ με τη σειρά μου τους υπολοίπους να ξυπνήσουν και να εμφανιστούν για να δούμε τι θα κάνουμε γιατί αυτοί θα μας γδάρουν και στην εκκαθάριση απο ότι φαίνεται
  Το θέμα είναι κλειδωμένο.
#58924
Απ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; 13.07.09 23:40  
  Το θέμα είναι κλειδωμένο.
#58929
Fem ()
Προβολή του προφίλ του χρήστη
Απ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ; 17.09.09 18:52  
  Το θέμα είναι κλειδωμένο.
_GEN_GOTOTOP Απάντηση στο θέμα
Powered by FireBoard

Έκτακτες Ανακοινώσεις

© 2008 www.fpolites.gr